"Český bowling" - Divácká soutěž

« Zpět na výpis diváckých soutěží

Český bowling, březen 2011 - 30.03.2011

Březnový magazín Český bowling přinesl otázku pro soutěžící, nad kterou se je třeba trochu zamyslet, umět správně počítat skóre a promyslet optimální možnosti. Kdo sledoval březnový Český bowling, pro toho už soutěž asi problémem nebude. Jedná se o novou hru, tedy od prvního frejmu a o určení nejmenšího počtu hodů, tedy nikoliv frejmů, k dosažení přesně stanoveného čísla. Jako odpověď tedy zašlete jedinou číslici znamenající počet Vašich hodů, než se na skóringovém monitoru objeví průběžný výsledek přesně 61.

Odpovědi nám zašlete na emailovou adresu: soutez@ceskybowling.cz  

A nezapomeňte uvést údaje o sobě (jméno, příjmení a buď plnou adresu nebo telefon)

Co od nás obdrží výherce soutěže pro diváky za správnou odpověď na březnovou otázku? Originální značkovou bowlingovou tašku na 2 koule a příslušenství od sponzora - firmy Bowling CZ. Držíme palce!

Uzávěrka příjmu odpovědí na tuto otázku je 14.04.2011 ve 24:00 hod. Vyhodnoceny budou všechny došlé správné odpovědi. Pokud jich bude více, výherce ze všech správných odpovědí bude opět vylosován v Českém bowlingu další měsíc. Před kamerou. A kdo vyhrál, to se pak samozřejmě dozvíte i na této stránce.

A ještě pro úplnost, kdy je na ČT4 březnový díl magazínu Český bowling vysílán: premiéra 30.03.11 ve 22:40 hod, reprízy: 31.03.11 v 05:10 hod, 13.04.11 ve 14:10 hod. Další reprízy budou následovat.


Otázka:

Začínáte zcela novou hru. Jakým nejmenším možným počtem svých hodů docílíte průběžného skóre ve hře přesně 61?Odpověď:

Správná odpověď je: 5. Méně než 5ti hody tohoto skóre nelze dosáhnout.Výherce: Milan Jůn - gratulujeme!

Březnová otázka byla zajímavá tím, že existuje více správných řešení, avšak minimální možný počet hodů je vždy právě 5. menším počtem hodů tohoto průběžného skóre dosáhnout nelze.

Uvádíme několik příkladů, jak čísla 61 dosáhnout právě 5ti hody:

X, X, 9/, 1 nebo X, X, 5/, 3 nebo  - 1, X, X, X

 


(c) 2006 Všechna práva vyhrazena | Way 4U s.r.o.
www.way4u.cz [ login ]
created by Anything Studio