BOWLINGOVÉ TURNAJE

Zde je přehled turnajů pořádaných přímo námi (Way 4U s.r.o.). Pro přihlášení do turnaje, prohlídku propozic turnajů, prohlídku výsledků a fotek ze skončených turnajů klikněte na vybraný turnaj. Turnaje odehrané dříve jsou uloženy v archivu. V tom případě klikněte na Archiv turnajů.

« Zpět na výpis turnajů

Distanční Liga Jednotlivců 2016-17 (Chmelnice)

Distanční Liga Jednotlivců 2016-17 (Chmelnice)
02.10.2016 - 18:00
28.05.2017 - 21:00
Vzhledem ke změnám v centru Na Chmelnici není v této chvíli jasné kdy a kde bude soutěž pokračovat.
Výsledky:
DLJ Chmelnice 4. kolo
DLJ Chmelnice 3. kolo
DLJ Chmelnice 2. kolo
DLJ Chmelnice 1. kolo
Termínový kalendář


Komentář k turnaji:

 

Distanční Liga Jednotlivců (dříve Praha Chmelnice)- pokračování až po vyřešení, kde se bude hrát...

Liga je stále otevřena pro nové hráčky a hráče, přihlásit se je možné přes obsazovačku na této stránce (viz proklik nahoře). Zapojte se, probojujte se do vyšších pater a najděte svůj herní strop. 

Prosíme potvrďte svoji účast v příslušné lize do obsazovačky. Jakmile se přihlásíte, do dalších kol se již neregistrujete, Vaše účast je pak již automatická (liga). Do obsazovačky se po rozehrání hlásí již jen zcela noví hráči.

Vítězové lig
 2015 - 16 1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. kolo 6. kolo
Liga A  Přemek Šikl  Přemek Šikl  Přemek Šikl      
Liga B  Jarda Lacina  Standa Klaus  Jan Hakr      
Liga C  Alena Pelikánová  Magda Kohoutková Miroslav Maněra      

 Roční bodovací tabulka (5 hráčů s nejvyšším bodovým ziskem)

Jak se boduje: +3 body za každý postup do vyšší ligy, odečítají -3 body za sestup do nižší ligy, přičítají se +2 body za nejvyšší nához v každém hracím dni své ligy a +1 bod za druhý nejvyšší nához v každém hracím dni své ligy (aktualizace tabulky je vždy po každém úplně dokončeném kole, tj. po 2 hracích dnech)

 2015 - 16 1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. kolo 6. kolo
1. místo 7 Lacina Jaroslav  9 Šikl Přemysl  14 Šikl Přemysl      
2. místo 6 Šikl Přemysl  8 Klaus Stanislav  10 Štekr Zdeněk      
3. místo 5 Ježek Pavel  7 Lacina Jaroslav  9 Maněra Miroslav      
4. místo 4 Kučera Josef  5 Beníšek Miloš  7 Lacina Jaroslav      
5. místo 3 Hakr Jan  5 Sopková Irena  7 Beníšek Miloš      


Propozice k turnaji:

 Propozice turnajové série 

1.       Název turnaje:

Distanční Liga Jednotlivců Praha Chmelnice

Turnajová série je určena všem hráčkám a hráčům bez rozdílu výkonnosti, protože systém soutěže zajišťuje, že proti sobě hrají hráči s přibližně stejnou výkonností.  

2.    Zařazení turnaje

Distanční Liga Jednotlivců je připravena pro jakékoliv hráčky a hráče bowlingu bez omezení. Podle klasifikace ČBA se jedná o turnajovou sérii kategorie B. 

3.     Kde se hraje

DLJ se hraje v centru Chmelnice, Praha. 

4.    Kdy se hraje

Hrací dny určí pořadatel DLJ v daném centru, obvykle po dohodě s hráči. Termíny hracích dnů jsou zveřejněny - viz Termínový kalendář. Hráči, kteří ze své ligy postoupí, či z ní sestoupí do jiné ligy, budou mít změněný turnajový kalendář. Viz Termínový kalendář. Podle rozhodnutí pořadatele lze předem plánované termíny hracích dnů změnit. Pořadatel bude v tom případě hráče informovat.

5.    Jak se zaregistrovat do turnaje

Registrace do turnaje má dvě fáze:

a/ Před zahájením ročníku jsou hráči z předchozího ročníku, kteří potvrdí svoji účast i v novém ročníku, a nově přihlášení hráči seřazeni podle svých průměrů (DLJ, turnajový žebříček ČBA, jiné žebříčky) a do lig nasazeni od ligy nejvyšší (A) po nejnižší, přičemž v každé lize je 8 hráčů. Pokud hráč ještě žádný průměr nemá, bude jeho hráčský průměr pro účely nasazení do ligy DLJ 0,00. Každý hráč po rozřazení do lig obdrží od pořadatele rozpis herních dnů své ligy. Po zahájení 1. kola DLJ se hráči již přes obsazovačku do své ligy nehlásí, jejich liga je hrána v předem určených termínech.

b/ Přihlášení se do již rozehrané soutěže DLJ je možné kdykoliv. Nově přihlášení hráči budou vždy nasazeni do nejnižší ligy v daném centru bez ohledu na jejich aktuální hráčský průměr. Noví hráči se přihlašují přes obsazovací listinu (viz proklik Obsazovačka v horní části vpravo). Odtud se dostanete přímo na obsazovačku zvolené DLJ ve vybraném centru. Noví hráči, kteří se hlásí do již rozehrané soutěže, jsou zařazeni vždy do nejnižší ligy bez ohledu na jejich dlouhodobý průměr.

c/ Odhlášení ze soutěže je možné pouze po skončení jednotlivých kol, hráči se však registrační poplatek nevrací. V takovém případě po skončení kola postupuje z nižších lig o hráče více. 

6.    Startovné

Registrační poplatek do DLJ je 100 Kč na každý ročník DLJ.

Poplatky za hru jsou jednotné, 420 Kč/1 herní den, tj. obvykle 7 her. 

7.    Příprava drah

Dráhy mazány místní mazačkou před zahájením hracího dne. V každém kole je první hrací den použit některý ze sportovních modelů, druhý hrací den house model. Mazací graf je k dispozici v centru. 

8.    Časový harmonogram herních dnů

(obvyklý časový harmonogram, v jednotlivých centrech se může lišit)

18:00 trénink

18:10 1. zápas

18:35 2. zápas

19:00 3. zápas

19:25 4. zápas

19:50 5. zápas

20:15 6. zápas

20:40 7. zápas

Konec: cca 21:00 hod.

9.    Herní systém turnaje a harmonogram

Hraje se podle pravidel pro sportovní bowling. Pořadatel turnaje je současně rozhodčím a ten řeší všechny nejasnosti a spory s konečnou platností. Pořadatel má právo upravit herní systém, počty her a hráčů v případě nutnosti z důvodů technických, či organizačních. 

Průběh soutěže: ve svých ligách odehraje každý s každým zápas na 1 hru. Za vítězství jsou do ligové tabulky připsány hráči 2 body, za remízu oběma hráčům 1 bod, za prohru 0 bodů. Evidují se i hráčské průměry. Příští hrací den se stejným způsobem odehrají odvety za stejných podmínek. Po odehrání 2 hracích dnů, tj. po každém kole, se liga uzavře, přičemž 2 nejlepší hráči postupují do vyšší ligy hráči na 3. až 6. místě zůstávají ve své lize a 2 nejhůře umístění hráči klesnou do nižší ligy (kromě poslední nejslabší ligy, ze které se již nesestupuje). Tím je uzavřeno 1. kolo lig a následuje druhé kolo.

Pro druhé kolo jsou ve výsledkových tabulkách vynulovány všechny bodové zisky a průměry za skončené soutěžní kolo (hraje se vše zcela od začátku od nuly) a odehraje se zcela stejným způsobem, jako 1. kolo. Dále pak následují ve stejném provedení všechna další kola až do finálového 6. kola, po kterém tento ročník soutěže končí. Po finálovém 6. kole se nevyplácejí denní odměny, ale celoroční odměny a další ceny určené těmito Propozicemi.

Délka soutěže: hraje se celkem 6 kol, tedy 12 hracích dnů 

10.  Hendykepy

Výkonnostní hendykepy nejsou přidělovány žádné bez výjimky.

Ženy ve věku 15+ let obdrží ke každé hře +8 bodů.

Hráči ve věku do 15ti let bez rozlišení pohlaví obdrží ke každé hře +12 bodů. 

11.  Bodování hráčů

V rámci každého kola každé ligy obdrží hráč za vítězství nad svým soupeřem po vzájemném duelu na 1 hru do ligové tabulky 2 body, za remízu oba hráči 1 bod, za prohru 0 bodů. Body se přidělují stejně vždy v 1. i 2. herním dnu každého kola, body se za 1. i 2. hrací den načítají. Do dalšího soutěžního kola ligy se body i průměry v tabulkách vynulují (začíná se hrát od začátku), ale průměr hráče se eviduje z důvodu nasazení (pořadí hráčů pro vylosování vzájemných zápasů) do dalších ligových kol. Pro postupy a sestupy jsou rozhodující body, druhým kritériem je dosažený průměr v daném kole ligy a třetím kritériem vyšší jednotlivá hra v rámci příslušného kola ligy (2 hrací dny).

Vedena je rovněž Roční tabulka (+/- tabulka), kde se každému hráči přičítají +3 body za každý postup do vyšší ligy, odečítají -3 body za sestup do nižší ligy, přičítají +2 body za nejvyšší nához v každém hracím dni své ligy a +1 bod za druhý nejvyšší nához v každém hracím dni své ligy. Tato Roční tabulka je vedena průběžně a body se sem přičítají/odečítají po celou sezonu. Po skončení 6. kola ročníku bude odměněno 5 nejlepších hráčů s nejvyššími bodovými zisky. Roční tabulka dává možnost uspět i hráčům v libovolné lize.

12.    O co se hraje

Ceny jsou udělovány hráčům na základě ligových tabulek takto:

Hráči všech lig, kteří se umístili po skončení kola 1 až 5 (vždy 2 hrací dny) na 1., 2. nebo 3. místě, mají nárok na prémii, která se vypočítává takto:

1.     místo: počet získaných bodů x 20 Kč

2.     místo: počet získaných bodů x 15 Kč

3.     místo: počet získaných bodů x 10 Kč

Poznámka: do bodových zisků se započítávají pouze body získané v boji se svým soupeřem v dané lize (nikoliv tedy například proti sparing partnerovi při absenci některého hráče na hracím dni). 

Závěrečné pořadí v jednotlivých ligách po skončení ročníku:

Liga A: 1. místo: finanční prémie, pohár, věcné a sponzorské ceny pořadatele v centru, 2. místo: finanční prémie, pohár,  věcná cena, 3. místo: finanční prémie, pohár, věcná cena.

Všechny ostatní ligy (B a nižší): totéž jako liga A s přiměřeně nižšími cenami.

Nejvyšší náhozy ročníku (bez ohledu na ligy): muži, ženy, junioři: věcná cena. Absolutně nejvyšší nához ročníku bez ohledu na ligu: 1.000 Kč. 

Roční tabulka: 5 nejlepších hráčů s nejvyšším bodovým ziskem: věcná cena

13.  Započítávání výsledků turnaje, výsledkový info servis

Výsledky turnaje jsou vedeny na domovských stránkách DLJ www.way4u.cz. Zde jsou zveřejněny veškeré informace, Propozice, termíny, komentáře, fotky, a to včetně historie. Výsledky jednotlivých uzavřených kol všech lig budou předávány ČBA k vložení do výsledkových databází hráčů. 

14.  Ostatní

Právní doložka: veškerá autorská práva k hernímu systému a turnaji jsou vyhrazena generálnímu pořadateli, kterým je Way4U s.r.o. S místními pořadateli v bowlingových centrech jsou uzavírány dohody o realizaci soutěže. 

15.  Organizátor, kontakty

Turnajovou sérii v tomto centru organizuje Petr Zeidler, Chmelnice, Praha.

Organizátor si vyhrazuje právo na možnost změn těchto Propozic.


(c) 2006 Všechna práva vyhrazena | Way 4U s.r.o.
www.way4u.cz [ login ]
created by Anything Studio