BOWLINGOVÉ TURNAJE

Zde je přehled turnajů pořádaných přímo námi (Way 4U s.r.o.). Pro přihlášení do turnaje, prohlídku propozic turnajů, prohlídku výsledků a fotek ze skončených turnajů klikněte na vybraný turnaj. Turnaje odehrané dříve jsou uloženy v archivu. V tom případě klikněte na Archiv turnajů.

« Zpět na výpis turnajů

Kmotr Bowling Cup 2018

Kmotr Bowling Cup 2018
11.11.2018 - 14:00
18.11.2018 - 19:00
U kmotra, Třebíč
Výsledky:
Kmotr 2018 - Výsledky a tak podobně...
Mazací model


Komentář k turnaji:

"No tak dobrá, jestli si myslíš, že George Coliier má problém, potom souhlasím. Na další rok ať předvede kdo chce to nejlepší, co umí, co nabízí... Ale řeknu ti rovnou, když to budou nějaké zase takové ty cancy, které slýchám skoro vždycky, budu už tentokrát nemilosrdný... Pošlu je do ztracena, ať si myslí kdo chce co chce. Opravdu si ty nýmandové myslí, že musím poslouchat jejich řeči, jak jsou dobří, co všechno umějí, jak to zařídili a kde nic tu nic? Tak to tedy ne. Vem to ve smyslu "Dobře, když chceš, tak přijď", ale když pak přijdou a budou mne nudit, pošlu je do ráje ať chtějí nebo ne. Kdo se má namáhat s tím vším, je to otravné a někdy skoro až nechutné. Pozvi je teda, pozvi. Ale rovnou jim řekni, jak to tady bude. Aby zase nějaké rodiny nefňukaly, že se třeba někdo od nás nevrátil, že jsou v ráji."

Tak tenhle proslov Dona Vita je to nejdelší, co jsem od něho za posledních pár let slyšel. Takže to víte i vy všichni, co chtějí na slyšení přijít. Máte-li odvahu, přijďte, jste vítáni. Nemáte-li na to, pak zůstaňte doma a Dona Vita neotravujte. Mohlo by to být také to úplně poslední, co ve vašem životě uděláte.

Druhá věc je vstřícnost. Jak řekl Don Vito:" Dobrá, já jsem je pozval, ať tedy přijedou, a když už jsem je pozval, je samozřejmé, že je pohostím. A hned jim nabídnu 3 jídla, každý má ve svých chutích něco jiného, ať si tedy vyberou. Jen bych nerad, abych se dozvěděl, že o ně nebylo postaráno. Já se starám."

Tož vězte, že každý příchozí dostane na výběr jídlo, jen si vybrat. Co ale bude dál, to nikdo neví. Tedy my to nevíme, ale Don to ví už teď. Jenom není jasné, co to vlastně je...


Fotogalerie z turnaje:


Propozice k turnaji:

1. Název turnaje: KMOTR BOWLING CUP 2018
8. ročník tradičního turnaje Kmotr Bowling Cup. Organizace turnaje Milan Soušek. Partnery turnaje jsou vyjmenovaní sponzoři, partneři a mediální partneři (viz níže).
Krátký popis: od neděle 11.11. do soboty 17.11.2018 probíhají první pohovory. Počet pohovorů přihlášených zájemců není omezen. Z každé rundy postupuje nejlepší žadatel přímo do finálového dne v neděli 18.11.2018. Pokud je v některé rundě 12 a více žadatelů, postupují do finále přímo 2 nejlepší žadatelé z této rundy. Ostatní postupují do finále na základě svých součtů v kvalifikaci včetně hendykepů, a to až do naplnění kapacity finále, tj. 48 žadatelů.

Žadatelům jsou přiznány hendykepy podle výkonnosti, dále navíc ženám, dětem a seniorům. Hendykepy se sčítají. Nikdo se  tedy  nemusí  obávat,  že  nemá  šanci  proti  některým tzv. „profi“ žadatelům. Minulé ročníky ukázaly, že k poražení je každý. A kdyby přece jen náhodou.... pak jsou tu osobní strážci s luparami a ti zajistí, aby postoupil ten, kdo je v přízni Dona Vita. Oceněni budou i žadatelé kategorie B, tedy s nižšími dovednostmi. S oceněním rozhodně nezapomeneme ani na nejlepší děti/juniory a ženy.

2. Pro koho je turnaj určen
Akce je připravena pro jakékoliv žadatele, zájmové, amatérské, sportovní, zkrátka bez rozdílu výkonnosti. Uspět může opravdu každý. Podrobnosti o výši hendykepů jsou níže. Akce je kategorie B podle charakteristiky ČBA.

3. Média, prezentace, lidé
Informace o akci proběhnou největšími bowlingovými internetovými servery, v tisku, v bowlingových centrech. Účast přislíbily i někteří mistři České republiky, žadatelé nejvyšších kvalit. Přítomni budou i žadatelé ze zahraničí.

4. Kdo jsou, či byli, dosavadní Kmotři?
Don Vito Corleone je velmi obezřetný. Svoji důvěru vloží do rukou jen toho nejlepšího, a to ještě jen na 1 rok. Tedy až dosud. Zda se někdy někdo stane jeho pravou rukou déle, než 1 rok, to ukáže budoucnost a nálada Dona Vita. Zatím tomu tak nikdy nebylo... Posuťe sami: v roce 2011, tedy v 1. ročníku turnaje si vybral za svoji pravou ruku nevyzpytatelného Vojtilla Sadliniho, v roce 2012 to byl tichý,  ale  razantní  Radino  Lanchetti,  v roce  2013  uspěl  dosud  jediný  cizinec, mafioso z dalekých krajů Ĺubo Jurinyi, v roce 2014 se na vrchol přízně prodral nebezpečný Vladano Pitaschino. V roce 2015 byl vybrán sice nenápadný, ale o to nebezpečnější George Collier. Dalším kmotrem se stal George Hindrak, muž neznámé minulosti, jenž v průběhu roku postupně získával přezdívky Drak, v LA Dragon, později Nothing Dragon. Důvodem byla záhadná mizení lidí kolem něj... Posledním právoplatným kmotrem je George Collier. Jediný, kdo vykonával svoji funkci už 2x. Zda bude tento poslední potvrzen i do dalšího roku, to rozhodne jen a jen Don Vito. Nikdo jiný. Nápomocní v ulehčení jeho rozhodování budou ale jako obvykle jeho bdělí chlapci... 

5. Kde se hraje
Bowling U Kmotra, Táborská 406, Třebíč (vedle supermarketu Billa).
Zde jsou stránky centra včetně mapy. 

6. Kdy se hraje
Vstupní pohovory probíhají od neděle 11.11.18 do soboty 17.11.18. V neděli 18.11.18 pak nastane rozhodující finálový den. Pro jeho odlehčení bude v sobotu 17.11.18 večer společná zábava s hudbou. Pro mnohé to bude hudba na rozloučenou...

7. Jak se zaregistrovat k pohovorům
Registrace je možná několika způsoby. Na domovských internetových stránkách turnaje www.way4u.cz, záložka Bowlingové turnaje, klikněte na název turnaje Kmotr Bowling Cup 2018. Tím se dostanete na turnajové stránky, kde vedle Propozic a dalších informací je i možnost se kliknutím na Obsazovačka přihlásit. Dostanete se tak přímo na Obsazovací listinu (
www.obsazovacky.cz). Zde si vyberete hrací rundu (den a hodinu), do formuláře zapíšete své jméno, příjmení, kontakt na sebe a kliknete na Přihlásit. Pořadatel následně účast potvrdí. Pokud se někdo již přihlášený nebude moci zúčastnit, dejte nám vědět, Don Vito už vše potřebné zařídí a vyřídí sám. O tom není pochyb...

8. Poplatky
Don Vito vyžaduje za svoji námahu aspoň malou hotovost. Není se co divit, kolikrát musí poslouchat až neuvěřitelné věci. Je to vyčerpávající. Proto každý žadatel musí uhradit 400 Kč za první slyšení, děti do 15 let 200 Kč. 
Druhé a další slyšení už vychází levně - 300 Kč, pouze děti a mládež do 15 let 200 Kč. Ale že by Don Vito chtěl za Kmotra dítě není moc pravděpodobné. Zkusit se to ovšem může.

9. Příprava drah
Dráhy budou namazány místní mazačkou AMF Summit S series před každou lichou kvalifikační rundou a mazat se bude několikrát i v nedělním finálovém dni. Mazací graf bude k dispozici a ke stažení cca týden před první kvalifikační rundou, jako obvykle na domovských stránkách turnaje na www.way4u.cz.

10. Herní systém turnaje a harmonogram
Hraje se podle pravidel pro sportovní bowling. Pokud Don Vito pravidla změní nebo zruší, nedá se nic dělat. Protesty se řeší na místě, a to definitivně. Don Vito nebo rozhodčí řeší na místě všechny nejasnosti a spory a ve spolupráci s organizátorem rozhoduje s konečnou platností o všech záležitostech. Hraje se obvykle nejvýše ve 2 hráčích na dráze (pokud Propozice v nějaké fázi turnaje neurčují jinak). O finálové neděli se některé části turnaje hrají americkým systémem na páru drah.

Pohovory: každý žadatel odehraje 6 kvalifikačních her na vylosované dráze s posunem po 3 hrách o 3 dráhy doprava. Do výsledků se započítává 5 nejlepších her (1 nejslabší hra se nezapočítává vůbec). Nejlepší žadatel z každé kvalifikační rundy má zajištěn přímý postup do finálové neděle 18.11.18. V případě kvalifikační rundy s 12ti a více žadateli přímo do finále postupují 2 nejlepší. V kvalifikaci v případě shody bodů rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához z příslušné části kvalifikace včetně hendykepu. V kvalifikaci jsou vždy 3 tréninkové frame (cca 7 minut). Dráhy si hráči losují. 
Výsledky budou denně aktualizovány na domovské stránce turnaje www.way4u.cz, záložka Bowlingové turnaje, Kmotr Bowling Cup 2017.

Dny a hodiny kvalifikačních rund: 
Neděle 11.11.: ve 14 a v 16:00 hod
Pondělí až pátek 12. - 16.11.: v 17 hod a 19:00 hod
Sobota 17.11.: v 11, 13, 16, a 18 hod

Do finále v neděli 18.11.18 postupuje celkem 48 žadatelů buď přímo nebo na součet 5ti nejlepších her z kvalifikace včetně hendykepů.
Finálový den: dnem, kdy se sejdou všichni postupující z kvalifikačních dnů, je neděle 18.11.18. Speciální zážitky, doprovodný program.
Všichni postupující z kvalifikací budou seřazeni pro finálový den v neděli 18.11.18 do společné tabulky podle součtu 5ti kvalifikačních her + hendykepy a tím vznikne jejich pořadí pro nasazování do nedělních hracích rund. Přímo postupující hráči jsou rovněž podle svých součtů z kvalifikace nasazováni do posledních nedělních rund.

Finále 18.11.18:

První finálové kolo „Select“ - všichni účastníci nedělního finále odehrají 3 hry na stejné dráze a jako čtvrtá hra se připočítává průměr z kvalifikace (z 5 nejlepších her + HDC). Na dráhy se žadatelé nasazují podle svého pořadí od dráhy č. 1 po dráhu č. 8. Trénink 2 frame. Do dalšího kola postupuje 40 nejlépe umístěných žadatelů. V případě shody rozhoduje vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC.
Druhé finálové kolo „Mord 1“ se hraje na součet ze 2 her od nuly včetně hendykepů. Hrají zde žadatelé umístění po kole „Select“ na místě 1. až 10. a 31. až 40. Do dalšího kola „Lupara“ postupuje 10 žadatelů s nejvyšším součtem z těchto 2 her + hendykepy. Žadatelé jsou na dráhy nasazováni. Hraje se na dvě hry od nuly amerikou. V případě bodové shody rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Trénink 2 frame.

Druhé finálové kolo „Mord 2“ je totéž jako Mord 1, zde hrají žadatelé umístění po kole „Select“ na místě 11. až 30. Do dalšího kola „Lupara“ postupuje 10 žadatelů s nejvyšším součtem z těchto 2 her + hendykepy. Žadatelé jsou na dráhy nasazováni. Hraje se na dvě hry od nuly amerikou. V případě bodové shody rozhoduje vždy vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Trénink 2 frame.

Třetí finálové kolo „Lupara“, kam postoupí celkem 20 žadatelů z Mord 1 a Mord 2: sestaví se hromadná tabulka postupujících (celkem 20 žadatelů) podle součtů výsledků Mord 1 a Mord 2 včetně hendykepů. Odehrají se 2 hry od nuly americkým systémem a jako třetí hra se připočítá průměr z části Mord 1, Mord 2. Žadatelé se nasazují podle svého umístění od dráhy 1 po dráhu 8 s tím, že na lichých drahách hrají 3 hráči a na sudých drahách 2 hráči. Do závěrečného Superfinále postupuje 16 nejlepších podle součtu odehraných 2 her v této části Lupara + hendykepy. V případě bodové shody rozhoduje vyšší nához, případně druhý vyšší nához vč. HDC.

Následuje závěrečná část turnaje s názvem „Superfinále“.
Superfinále se hraje na součet 2 her od nuly včetně hendykepů. Trénink 2 frame. Dráhy do superfinále si žadatelé vybírají od nejlepšího po Lupaře. 1. hra se odehraje na vybrané dráze, na 2. hru se všichni přesunou o 3 dráhy vpravo. Konečné pořadí bude dáno součtem ze 2 her tohoto Superfinále + hendykepy. V případě shody rozhoduje vyšší, případně druhý vyšší nához vč. HDC. Pokud ani pak není rozhodnuto, přicházejí na řadu nože. Nože se hrají na tři frame od nuly a vítězí hráč s ostřejším nožem, tedy s vyšším číslem po 3 framech. Případně se pokračuje vždy dalším framem  až do úplného rozhodnutí.

Časový rozpis finálového dne 18.11.18:
Mazání drah
10:00 hod - žadatelé umístění na 33. až 48. místě

Mazání drah
11:15 hod – žadatelé umístění na 17. až 32. místě

12:15 hod – hráči umístění na 16. až 1. místě

Mazání drah
14:00 – Mord 1
15:00 – Mord 2
Mazání drah

16:30 – Lupara
17:20 – Superfinále
18:30 – vyhlášení výsledků, konec turnaje

11. Opakované pohovory (re-entry)
Opakované kvalifikační starty jsou možné v případě, že bude volné místo (nové přihlášky mají vždy přednost před opakovanými starty). V případě opakovaného startu se vždy započítává lepší dosažený výsledek, nemá to ale vliv na postupující z příslušné kvalifikace (zpětně se postupující z kvalifikací již nemění). Startovné při opakovaných startech – viz bod 8 Propozic.

12. Hendykepy
Hendykepy jsou přiznávány podle těchto kritérií:
a/ Žena = 8 bodů na hru, dítě do 15ti let = 20 bodů na hru (bez rozlišení chlapec – dívka), senioři nad 50 let = 2 body na hru, senioři nad 60 let  (61 a více let) = 5 bodů na hru (věk se počítá podle roku narození).
b/ Herní hendykepy - podle 1. turnajového žebříčku, 2. sportovního žebříčku ČBA, 3. podle  průměru z ABL, 4. případně podle dalších oficiálních žebříčků ke dni  01.11.2018.
Průměr nad 190 = 0, 180 až 189,99 = 1, 170 až 179,99 = 3, 160 až 169,99 = 6, 150 až 159,99 = 9, do 150 = 12 bodů na hru. Dosud neevidovaní hráči v žebříčcích = 15 bodů na hru.
Oba typy hendykepů se sčítají. Hendykepy se započítávají ve všech hrách bez výjimky, včetně finálového dne.

13. Co dostanete a co lze vyhrát
Ceny jsou jak věcné, tak i finanční, poháry jsou specifické ceny odpovídající charakteru turnaje.
Věcné ceny: všichni finalisté (48 hráčů, neděle 18.11.) obdrží upomínkovou věcnou cenu. Hráči na 1. až 8. místě specifické poháry, věcné ceny, hráči kategorie B: 1. až 5. místo specifické poháry, věcné ceny.
Navíc finanční prémie:
Podle celkového pořadí v superfinále:
1. místo 6.000 Kč, 2. místo 4.000 Kč, 3. místo: 3.000 Kč, 4. místo: 2.000 Kč, 5. místo: 1.000 Kč.
Kategorie B (hráči s celkovým herním hendykepem 8 a více): 1. místo: 3.000 Kč, 2. místo: 2.000 Kč, 3. místo: 1.000 Kč.

Nejlepší žena, nejlepší dítě/junior do 15ti let, nejlepší senior (60+ let): poháry, věcné ceny
Nejvyšší náhozy muž, žena: 500 Kč.

1. PERFECT GAME: 1.000 Kč, všechny další 500 Kč.
Oceněno bude i stylové oblečení = speciální cena.

Kromě cen pro nejlepší hráče dostane každý účastník turnaje po celý týden uvítací dárkový balíček a zdarma též hlavní jídlo, nápoj (pivo nebo limo), kávu.

14. Započítávání výsledků turnaje, výsledkový info servis
Turnaj je kategorie B dle klasifikace ČBA. Výsledky turnaje se započítávají do průměrových žebříčků ČBA a do žebříčku FIRO Tour. Výsledky (včetně průběžných) budou dostupné denně na www.way4u.cz,   záložka   Bowlingové   turnaje,   turnaj   Kmotr   Bowling   Cup   2018.  Komentář s kompletními výsledky bude rovněž vložen na tyto stránky, včetně všech fotografií a příp. videa, a rovněž na bowlingové weby www.czechbowling.cz (stránky ČBA). 

15. Ostatní

Celý turnaj je připraven ve stylu filmu „Kmotr“, včetně zcela specifických cen, nečekaných scének v tomto stylu s různými stylovými překvapeními.

Centrum má kvalitní kuchyni s plným zázemím, připravena budou i jídla a chody za výrazně příznivé ceny. Připraveno je i pár netradičních soutěží o ceny, které budou vyhlašovány vždy až na místě. Nechte se překvapit, šanci mají všichni.

16. Partneři turnaje
Yashica, Way 4U – Bowling Media Production.

Právní doložka: veškerá autorská práva k turnaji jsou vyhrazena pořadateli, případné pořizování a zveřejňování videozáznamů podléhá předchozímu souhlasu pořadatele.


(c) 2006 Všechna práva vyhrazena | Way 4U s.r.o.
www.way4u.cz [ login ]
created by Anything Studio