BOWLINGOVÉ TURNAJE

Zde je přehled turnajů pořádaných přímo námi (Way 4U s.r.o.). Pro přihlášení do turnaje, prohlídku propozic turnajů, prohlídku výsledků a fotek ze skončených turnajů klikněte na vybraný turnaj. Turnaje odehrané dříve jsou uloženy v archivu. V tom případě klikněte na Archiv turnajů.

« Zpět na výpis turnajů

Distanční liga jednotlivců 2018, Pardubice

Distanční liga jednotlivců 2018, Pardubice
01.11.2018 - 17:00
09.12.2018 - 21:00
Bowlingzone Pardubice
Výsledky:
6. kolo (poslední v roce 2018)
5. kolo
4. kolo
3. kolo
2. kolo
Termínový kalendář
1. kolo


Komentář k turnaji:

 

Distanční Liga Jednotlivců 2018 (Pardubice)

Liga je stále otevřena pro nové hráčky a hráče, přihlásit se je možné přes obsazovačku na této stránce (viz propozice). Zapojte se, probojujte se do vyšších pater a najděte svůj herní strop. 

Jakmile se přihlásíte, do dalších kol se již neregistrujete, Vaše účast je pak již automatická (liga). Do obsazovačky se po rozehrání hlásí již jen zcela noví hráči. Termíny - viz Termínový kalendář.

Vítězové lig
 2018 1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. kolo 6. kolo
Liga A  Adam Vondráček  Dominik Kratochvíl  Michal Mlynka  Jan Fidra  Jan Fidra  Dominik Kratochvíl
Liga B  Jan Fidra  Sylva Šlechtová  Tomáš Urban  Dominik Kratochvíl  Stanislav Nechvátal  Adam Vondráček
Liga C  x x x  x x x  x x x  x x x  x x x  x x x

 Roční bodovací tabulka (5 hráčů s nejvyšším bodovým ziskem bez ohledu na ligy)

(aktualizace po každém dokončeném kole)

 2018 1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. kolo 6. kolo
1. místo  7 Jan Fidra  10 Dominik Kratochvíl  15 Michal Mlynka  20 Michal Mlynka  23 Michal Mlynka  25 Jan Fidra, Dominik Kratochvíl
2. místo  5 Dominik Kratochvíl  7 Jan Fidra  10 Jan Fidra  17 Jan Fidra  22 Jan Fidra  - - -
3. místo  4 František Brokeš  6 Michal Mlynka  7 Dominik Kratochvíl  14 Dominik Kratochvíl  17 Dominik Kratochvíl  23 Michal Mlynka
4. místo  3 Adam Vondráček  6 Miroslav Brandl  6 Tomáš Urban  5 Adam Vondráček  8 Stanislav Nechvátal  14 Adam Vondráček
5. místo  3 Eliška Brychová  5 Adam Vondráček  5 Adam Vondráček  3 Tomáš Urban  5 Adam Vondráček  5 Stanislav Nechvátal, Tomáš Urban, Jiří Záhornický

 Propozice k turnaji:

 Propozice turnajové série 

1.     Název turnaje:

Distanční Liga Jednotlivců Pardubice 2018

Turnajová série je určena všem hráčkám a hráčům bez rozdílu výkonnosti, protože systém soutěže zajišťuje, že proti sobě hrají hráči s přibližně stejnou výkonností.  

2.    Zařazení turnaje

Distanční Liga Jednotlivců je připravena pro jakékoliv hráčky a hráče bowlingu bez omezení. Podle klasifikace ČBA se jedná o turnajovou sérii kategorie B. 

3.     Kde se hraje

Bowlingzone Pardubice

4.    Kdy se hraje

Hrací dny určuje pořadatel v daném centru. Termíny hracích dnů jsou zveřejněny na stránce této turnajové série - Turnajový kalendář. 

5.    Jak se zaregistrovat do turnaje

Registrace do turnaje má dvě fáze:

a/ Před zahájením ročníku 2018 jsou hráči z předchozího ročníku, kteří potvrdí svoji účast i v letošním ročníku, a nově přihlášení hráči seřazeni podle svých průměrů (DLJ, turnajový žebříček ČBA, jiné žebříčky) a do lig nasazeni od ligy nejvyšší (A) až po nejnižší, přičemž v každé lize je 8 hráčů. Pokud hráč ještě žádný průměr nemá, bude jeho hráčský průměr pro účely nasazení do ligy DLJ 0,00. Po zahájení 1. kola DLJ se hráči již přes obsazovačku do své ligy nehlásí, jejich liga je hrána v předem určených termínech.

b/ Přihlášení se do již rozehrané soutěže DLJ je možné kdykoliv. Nově přihlášení hráči budou vždy nasazeni do nejnižší ligy bez ohledu na jejich aktuální hráčský průměr. Noví hráči se přihlašují přímo v Bowlingzone Pardubice nebo emailem na team@way4u.cz.

c/ Odhlášení ze soutěže je možné pouze po skončení jednotlivých kol, hráči se však registrační poplatek nevrací. V takovém případě po skončení kola postupuje z nižších lig o hráče více. 

6.    Startovné

Registrační poplatek do DLJ je 100 Kč na každý ročník DLJ.

Poplatky za hru jsou jednotné, obvykle 450 Kč/1 herní den, tj. obvykle 7 her. Konkrétní výši startovného určuje místní pořadatel.

7.    Příprava drah

Dráhy mazány místní mazačkou před zahájením hracího dne. V každém kole je obvykle první hrací den použit některý ze sportovních modelů, druhý hrací den house model. Mazací grafy je k dispozici v centru. 

8.    Časový harmonogram herních dnů

(obvyklý časový harmonogram, v jednotlivých centrech se může lišit)

17:00 trénink

17:10 1. zápas

17:35 2. zápas

18:00 3. zápas

18:25 4. zápas

18:50 5. zápas

19:15 6. zápas

19:40 7. zápas

Konec: cca 20:30 hod.

9.    Herní systém turnaje a harmonogram

Hraje se podle pravidel pro sportovní bowling. Pořadatel turnaje je současně rozhodčím a ten řeší všechny nejasnosti a spory s konečnou platností. Pořadatel má právo upravit herní systém, počty her a hráčů v případě nutnosti z důvodů technických, či organizačních. 

Průběh soutěže: ve svých ligách odehraje každý s každým zápas na 1 hru. Za vítězství jsou do ligové tabulky připsány hráči 2 body, za remízu oběma hráčům 1 bod, za prohru 0 bodů. Evidují se i hráčské průměry. Příští hrací den se stejným způsobem odehrají odvety za stejných podmínek. Po odehrání 2 hracích dnů, tj. po každém kole, se liga uzavře, přičemž 2 nejlepší hráči postupují do vyšší ligy hráči na 3. až 6. místě zůstávají ve své lize a 2 nejhůře umístění hráči klesnou do nižší ligy (kromě poslední nejslabší ligy, ze které se již nesestupuje). Tím je uzavřeno 1. kolo lig a následuje druhé a další kola.

Pro druhé kolo jsou ve výsledkových tabulkách vynulovány všechny bodové zisky a průměry za skončené soutěžní kolo (hraje se vše zcela od začátku od nuly) a odehraje se zcela stejným způsobem, jako 1. kolo. Dále pak následují ve stejném provedení všechna další kola až do finálového 6. kola, po kterém tento ročník soutěže končí. Po finálovém 7. kole se nevyplácejí denní odměny, ale celoroční odměny.

Délka soutěže: hraje se celkem 6 kol, tedy 12 hracích dnů (1 kolo = 2 hrací dny)

10.  Hendykepy

Výkonnostní hendykepy nejsou přidělovány žádné bez výjimky.

Ženy ve věku 15+ let obdrží ke každé hře +8 bodů.

Hráči ve věku do 15ti let bez rozlišení pohlaví obdrží ke každé hře +12 bodů. 

11.  Bodování hráčů

V rámci každého kola každé ligy obdrží hráč za vítězství nad svým soupeřem po vzájemném duelu na 1 hru do ligové tabulky 2 body, za remízu oba hráči 1 bod, za prohru 0 bodů. Body se přidělují stejně vždy v 1. i 2. herním dnu každého kola, body se za 1. i 2. hrací den načítají. Do dalšího soutěžního kola ligy se body i průměry v tabulkách vynulují (začíná se hrát od začátku), ale průměr hráče se eviduje z důvodu nasazení (pořadí hráčů pro vylosování vzájemných zápasů) do dalších ligových kol. Pro postupy a sestupy jsou rozhodující body, druhým kritériem je dosažený průměr v daném kole ligy a třetím kritériem vyšší jednotlivá hra v rámci příslušného kola ligy (2 hrací dny).

Vedena je rovněž Roční tabulka (+/- tabulka), kde se každému hráči přičítají +3 body za každý postup do vyšší ligy, odečítají -3 body za sestup do nižší ligy, přičítají +2 body za nejvyšší nához v každém hracím dni své ligy a +1 bod za druhý nejvyšší nához v každém hracím dni své ligy. Tato Roční tabulka je vedena průběžně a body se sem přičítají/odečítají po celou sezonu. Po skončení 7. kola ročníku bude odměněno 5 nejlepších hráčů s nejvyššími bodovými zisky. Roční tabulka dává možnost uspět i hráčům v libovolné lize.

12.    O co se hraje

Ceny jsou udělovány hráčům na základě ligových tabulek takto:

Hráči všech lig, kteří se umístili po skončení každého (vždy 1 kolo = 2 hrací dny) na 1., 2. nebo 3. místě, mají nárok na prémii, která se vypočítává takto:

1.     místo: počet získaných bodů x 20 Kč

2.     místo: počet získaných bodů x 15 Kč

3.     místo: počet získaných bodů x 10 Kč

Poznámka: do bodových zisků se započítávají pouze body získané v boji se svým soupeřem v dané lize (nikoliv tedy například proti sparing partnerovi při absenci některého hráče na hracím dni). 

Roční ceny: nejvyšší náhozy ročníku (bez ohledu na ligy): muži, ženy, junioři: věcná cena. Nejlepší v jednotlivých ligách - věcná cena.

13.  Započítávání výsledků turnaje, výsledkový info servis

Výsledky turnaje jsou vedeny na domovských stránkách DLJ www.way4u.cz. Zde jsou zveřejněny veškeré informace, Propozice, termíny, komentáře, fotky, a to včetně historie. Výsledky jednotlivých uzavřených kol všech lig budou předávány ČBA k vložení do výsledkových databází hráčů. 

14.  Ostatní

Právní doložka: veškerá autorská práva k hernímu systému a turnaji jsou vyhrazena generálnímu pořadateli, kterým je Way4U s.r.o. S místními pořadateli v bowlingových centrech jsou uzavírány dohody o realizaci soutěže. 

15.  Organizátor, kontakty

Turnajovou sérii v tomto centru organizuje Adam Vondráček.

Organizátor si vyhrazuje právo na možnost změn těchto Propozic. 

Srdečně zveme všechny hráče a hráčky bez rozdílu věku, výkonnosti, či osobních zájmů...

 


(c) 2006 Všechna práva vyhrazena | Way 4U s.r.o.
www.way4u.cz [ login ]
created by Anything Studio