PODPORA BOWLINGU

AMF Cup 2008 Slovensko

Podobně jako ve většině zemí se i na Slovensku každoročně hraje národní kolo AMF Cup, jehož vítězové pak jedou na světové finále AMF Cup, jehož místo konání je každý rok jinde. Národní slovenské kolo AMF Cup se dlouhodobě potýkal s problémy, zejména návšěvnost byla velmi nízká a pořadatelství tohoto turnaje tak bylo ztrátové. AMF Cup navštěvovalo 40 až 45 hráčů.....

V roce 2008 národní kolo AMF Cup na Slovensku marketingově a organizačně podporovala naše společnost Way 4U. Námi navržený model se na první pohled mohl zdát až riskantní, nicméně při jeho analýzách a ekonomických propočtech se ukazoval jako velice zajímavý. Na navržený model přistoupily všechny zúčastněné strany. Herna - Citybowling Poprad s 10ti drahami AMF, organizátor a pořadatel národního kola a respektoval ho i Slovenský Bowlingový Zväz.

Výsledek: slovenské národní kolo AMF Cup 2008 aktivně navštívilo 99 hráčů z celého Slovenska. Byl obsazen kompletní bowlingovou špičkou mezi muži, ženami, hráli i junioři. Celkem bylo zaregistrováno 132 startů (z toho 33 re-entrů), což překonalo veškerá očekávání a z národního kola AMF Cup 2008 se stal historicky největší turnaj s výhradně slovenskými hráči (zahraniční hráči se sice zúčastnit mohou, avšak na světové finále stejně jede nejlepší bowler a bowlerka ze Slovenska). Navíc byl poprvé AMF Cup na Slovensku ziskový. Spokojena byla herna, pořadatel, SBwZ, hráči a také pochopitelně my ve Way 4U. Plán zvýšit účast hráčů nejméně o 50% byl bohatě splněn, účast oproti předchozím ročníkům byla vyšší o 100%!

Šot z národního kola AMF Cup byl odvysílán STV, TA3, TV Poprad. Články v tisku o AMF Cupu proběhlem deníkem Šport, Podtatranskými novinami a regionálními periodiky. Zde jako příklad šot v TA3: www.ta3.com/sk/reportaze/98492_bowling-blazekova-a-masri-vitazmi-amf-cupu-v-poprade.

Na příštím národním AMF Cup 2009 už si plánují slovenští bowlingoví hráči a hráčky svoji účast. Bohatě si zahráli, organizace byla perfektní, herna skvěle připravená a zahrát si kvalifikačních 8 her za formální poplatek 100,- Sk je prostě úžasné.