AKTUALITY


Bowlingový tým Way 4U

Máme svůj bowlingový tým, který hraje od samého počátku existence ABL. V prvních ročnících jsme se spíše jen zúčastňovali, ale pak tým zabral a posledních 8 ročníků jsme trvale v 1. lize. Se třemi výjimkami se tým v této době vždy probojoval do celorepublikového finále. Na medaile to zatím nebylo, ale co není, může být. I v letošním ročníku jsme v celorepublikovém finále družstev, tak uvidíme, jak se zadaří. V současném složení máme tým schopný zahrát snad všude: 2 rovináři (Rathouský, Soušek) a 2 točenáři (Korecký, rain). A tak když není pro točenáře optimální mazání, nastoupí rovináři. No, uvidíme, co nám řekne Plzeňská dvanáctka dvacátého třetího října...

A ještě snad trochu z historie - kdo všechno postupně týmem Way4U (dříve RCA Research) prošel: Milan Soušek, Marie Valdhansová, Jan Valdhans, Martin Soušek, Magdalena Soušková, Andrea Böhmová, Josef Kučera, Ivo Drážný, Zdeněk Vrba, Lukáš Kocman, David Rain, David Korecký, Tomáš Rathouský. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl... :-)
A hlavně - všem děkujeme!

Vložil: (MiS), 15. ledna 2011


Nový bowlingový turnaj kategorie "A"

Od ledna 2011 rozjíždíme zcela nový bowlingový turnaj nejvyšší kategorie A podle klasifikace České Bowlingové Asociace pod názvem 123...Trn Cup 8A. Hraje se 8 (!) her americkým systémem a s posunem drah po 4 hrách. První turnaj v ČR, kde si každý může dokonce přijít k penězům za své kvalitní hry. První turnaj v ČR, v rámci kterého je oceňován také nejlepší muž (když už máme tu emancipaci...). Hraje se vždy čtvrtý čtvrtek až neděli v měsíci na centru Bowling Hall Trnová. Výsledky načítány do roční tabulky, kterou lze bodově posílit extra body ze čtvrtletních finále.

Začínáme 27.01.2011, srdečně všechny hráčky a hráče bowlingu zveme. Obsazovací listina je na www.obsazovacky.cz.

Vložil: MiS, 11. ledna 2011


Videa z bowlingu - IBL

Organizačně, scénáristicky, režijně a produkčně zajišťujeme exkluzivní videoreportáže z mezinárodní turnajové série International Bowling League na objednávku majitele turnaje - sdružení EBL. Kameru má na starost Krilie - Sports Support. Videa jsou k vidění například tady: http://www.krilie.com/video/index_final.php?detail=sb078

Zde jsou i další dvě videa z IBL, poznatelná jsou snadno podle titulní originální vizáže. Zkuste shlédnout...

Vložil: MiS, 24. listopadu 2010


Bowling má od ledna 2011 poprvé v historii svůj pravidelný pořad v televizi

Bowling byl až dosud v českých vodách mediální popelkou. S ohledem na počet lidí hrajících bowling rekreačně i výkonnostně (v ČR alespoň občas cca 20% dospělých), i na počet center a bowlingových heren všeho druhu, je to pro tuto zábavu a sport škoda. Nepříznivou situaci má za cíl změnit náš zcela nový projekt. Od ledna 2011 bude na ČT4 vysílán pravidelný měsíčník o bowlingu, každý měsíc s premiérou a několika reprízami. Pořad budeme kompletně vyrábět a produkovat my (Way 4U - Bowling Media Production). Hlavním průvodcem se stává sportovní komentátor České televize Petr Vichnar. Další aktéři jsou a ještě budou vybíráni vnitřním výběrovým řízením Way 4U. Scénář je v kostce již postaven, nicméně o jeho obsahu nechceme nyní sdělovat veřejnosti žádné podrobnosti... Pravidelný bowlingový měsíčník bude uveden živým diskuzním pořadem na ČT4 v prosinci nebo v lednu. Navíc by se měly některé zásadní bowlingové akce dostat i do výsledkového servisu ČT.

Smyslem a hlavním zaměřením měsíčníku o bowlingu je popularizace bowlingu jako takového, zvýšení návštěvností center, ještě vyšší zájem veřejnosti o amatérský a následně i výkonnostní bowling. Pořad bude přinášet populární formou vše zásadní o bowlingu, včetně třeba školy bowlingu, prezentace center, reportáže z bowlingových turnajů a soutěží, představení důležitých bowlingových subjektů, zpravodajství z dalších bowlingových a souvisejících akcí, profily nejlepších hráčů, atd. atd.

Na projektu s námi spolupracuje ČBA, jakož i další subjekty podle svého zájmu a možností. Jde také o zajímavou možnost prezentace jednotlivých subjektů, center, soutěží, turnajů, jakož i kterýchkoliv dalších vhodných subjektů v rámci tohoto pořadu na ČT a v dalších médiích. Projekt již získal některé partnery, což je z hlediska nákladů na realizaci projektu nezanedbatelné. Nicméně otázka partnerství ještě není zcela uzavřena a tak se zde naskýtá mediálně zajímavý prostor pro případné další zájemce, kteří mohou, ale nemusí být z bowlingového prostředí. Partnerství v tomto projektu není dar, ale vzájemná protislužba.

Rádi přinášíme tuto pro bowling zajímavou novinku. Jsme přesvědčeni, že projekt bowlingu jako takovému, centrům, ale i soutěžím, hráčům a zúčastněným subjektům pomůže a že se bowling dostane tam, kam patří, tedy na výsluní zájmu. Věříme (a vlastně i žádáme), že nám při realizaci projektu v terénu podle scénáristického záměru vyjdou jak centra, tak i organizátoři bowlingových soutěží, jakož i kdokoliv další, vstříc. Protože náš zájem je v dané věci společný.

Vložil: MiS, 27. října 2010


International Bowling League

Podílíme se od samého počátku na zcela novém atraktivním mezinárodním bowlingovém projektu IBL (International Bowling league). Jde o celoroční soutěž týmů v evropských zemích. V zemi se hrají 8mi členné skupiny, celkme 56 zápasů, nejlepší týmy se sjedou na evropské finále. Pro prémiový uváděcí ročník je úspěchem, že skupiny budou v cca 8 a 10 evropských zemích.
My v tomto projektu máme na starost záležitosti mediální, reklamní, image, PR a vše, co s tím souvisí. Vyvinuli jsme pro tuto soutěž logo, které (snad to nezní neskromně) považuji za jedno z nejlepší z celé oblasti bowlingu. Vyjednáváme partnery této unikátní soutěže, zajišťujeme mediální obraz a podporu.
Zahajovací den jsme natáčeli ve spolupráci s Krilií v Praze a vznikne z toho první IBL video, které bude zveřejněno. Postupně tak budeme navštěvovat další centra s videokamerou.
Jsem přesvědčen, že tento projekt je svým pojetím, originalitou a rozsáhlostí velmi životaschopný a že o něj a partnerstvím s ním bude zájem i ze strany různých prestižních firem.
Jsem rád, že na takovém projektu mohu spolupracovat od jeho samotného počátku.

Vložil: MiS, 20. září 2010


Gala večer ČBA v produkci Way 4U

Dne 26.06.2010 se konal slavnostní Galavečer ČBA, na kterém byla rozdána ocenění nejlepším týmům a hráčům sezóny 2009-2010. Večer produkčně zajistila Way 4U - Bowling Media Production. Videozáznam realizovala Krilie Sport Supports a moderátorem večera byla sportovní komentátor ČT4 Petr Vichnar. Vše proběhlo, jak mělo, akce byla vydařená a atmosféra moc hezká. Video z této akce je k dispozici na www.krilie.com.

Vložil: MiS, 2. července 2010


První zkouška v Benicích

Way 4U, Bowling Media Production ve spolupráci s komentátorem Petrem Vichnarem a Krilií byla přítomna na bowlingovém turnaji Holiday Play Offs a pořídila zde dokumentární záznam z průběhu turnaje s několika rozhovory. Protože šlo o první ostrý test, je videozáznam neveřejný a poskytnut byl pouze organizátorům tohoto turnaje.

Další nejbližší naplánovanou akcí je Gala večea ČBA dne 26.06.10, rovněž s moderátorem večera Petrem Vichnarem a Krilií. Videozáznam bude zveřejněn na internetových stránkách Krilie.

Vložil: MiS, 30. června 2010


Bowling získává konkrétní tvář a hlas

Jeden z dalších bowlingových projektů, které Way 4U postupně realizuje, má za cíl silnou mediální propagaci a podporu celého odvětví bowlingu. Ne tedy jen sportovního, výkonnostního, ale bowlingu jako takového. Smyslem je celé odvětví bowlingu podpořit, zpopularizovat a přivést tak do bowlingových center více návštěvníků.

K tomu jsme navázali úzkou spolupráci se sportovním komentátorem Petrem Vichnarem, který se tak stává naším partnerem a jakýmsi průvodcem nejen větších bowlingových akcí, ale i dalšího bowlingového dění. Jeho hlas i tvář od letošního roku budou pro český bowling charakteristické. Je velmi pravděpodobné, že bowling poprvé ve své české historii bude mít vlastní pravidelný televizní pořad, jehož kompletní náplň, výrobu i produkci zajišťujeme. Považujeme to za jeden ze zásadních kroků k podpoře a dalšímu rozvoji českého bowlingu a za jeden z nejvýznamnějších počinů za dobe existence bowlingu v ČR.

Vložil: MiS, 30. června 2010


Bowlingová multisérie Ovčín Quattro

Od ledna 2010 organizujeme v bowlingové herně Na Ovčíně v Praze Záběhlicích bowlingovou sérii Ovčín Quattro. Jedná se o 4 druhy turnajových sérií, které jsou hodnoceny jednak jako extra celoroční 4 série a jednak v součtu všech 4 turnajových sérií. Snažili jsme se připravit takové turnaje, které budou hráčsky zajímavé a každý si bude moci vybrat přesně to, co mu sedí nejlépe. Výsledky jsou započítávány i do všech databází (ČBA, Firotour žebříček). A tak vznikly turnajové série:

Ovčín Quattro Solo Plus: turnaj pro jednotlivce s načítáním dosažených výsledků za kvalifikaci a semifinále.

Ovčín Quattro Double NTD: turnaj pro dvojice hráčů, hraje se systémem NTD, tedy střídání hráčů po každém hodu.

Ovčín Quattro Moto Cup: turnaj pro jednotlivce, kde se po kvalifikaci hrají 2 KO za sebou, aby se hráč propracoval do finále. Moto Cup proto, že nejlepší hráči dostávají místo klasických pohárů kvalitní moto modely...

Ovčín Quattro Double Frame: turnaj pro dvojice hráčů, kdy se hráči střídají vždy po odehraném frame, nikoliv po každém hodu.

Výsledky všech 4 turnajů se načítají do celkové tabulky Ovčín Quattro, ze které 36 nejlépe umístěných hráček a hráčů automaticky postupuje do superfinále, které se koná Na Ovčíně dne 19.12.2010. Zde bude vše zdarma, žádné startovné, navíc s velkým rautem a hlavně kdo se dostane až sem, ten už bez nějaké ceny neodejde. Hlavní cenou je zájezd v hodnotě 20.000 Kč, kterou dostane jednak vítěz superfinálového večera a navíc stejnou výhru dostane i jeden vylosovaný ze všech účastníků superfinále. Takže je o co hrát a že jde o záležitost atraktivní, to dosvědčuje i vysoká návštěvnost těchto turnajů. Vše o turnajích i o superfinále, včetně výsledků jednotlivých dní, fotek, obsazovaček, propozic a komentářů jsou na www.bowling-turnaje.cz

Vložil: MiS, 8. května 2010


Bowlingová reklamní síť v ČR a SR - další rozšíření

V České a Slovenské republice byl rozšířen počet smluvních bowlingových heren pro reklamní aktivity. V ČR tak může klientela využívat až 45 heren s 370 drahami a v SR 14 heren se 145 drahami. Jasně nejoblíbenějšími jsou reklamní panely umisťované na čelní desky bowlingových drah přímo nad kuželkami, kam se dívají nejen všichni hráči, ale i nehrající návštěvníci heren. Účinnost (zásah) těchto nosišů se pohybuje podle měření kolem hodnoty 97 až 99,5% všech návštěvníků bowlingových heren. Podle výzkumů chodí hrát bowlinh alespoň občas 42% populace ve věku 15+ let, pravidelně pak téměř 26%. A ve vztahu k účinnosti reklamních sdělení jsou to údaje nadmíru zajímavé, v podstatě bez srovnatelné konkurence v kterémkoliv jiném typu média.

Reklamy v bowlingových hernách jsou tak vůbec nejúčinnější a s nejvyšším dopadem ze všech existujících médií. Tyto plochy v bowlingových hernách byly vyhodnoceny jako nejlepší novinka roku!

Vložil: MiS, 9. listopadu 2009Archív:
 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 |

(c) 2006 Všechna práva vyhrazena | Way 4U s.r.o.
www.way4u.cz [ login ]
created by Anything Studio