AKTUALITY


123...Trn Cup 8A - únor 2010

Áčkový turnaj 123...Trn Cup 8A pokračuje v únoru. Hraje se ve čtvrtek 24.02., v pátek 25.02. a v neděli 27.02. a POZOR, také v úterý 22.02., kam byla přesunuta poslední čtvrteční runda z provozních důvodů.

V lednu to byla smršť velmi kvalitních výsledků a zápisů do historických bowlingových rekordů, tenkrát se hrálo na krátkém mazání. V únoru je připraveno dlouhé mazání, připravil jej Tomáš Hlúch po dohodě s Romanem Dyršmídem. Mazací graf najdete v záložce Bowlingové turnaje. Přihlášení na turnaj je na www.obsazovacky.cz, stačí kliknout i na logo turnaje na našich stránkách (bannery v pravém sloupci).

Takže všechny zvedeme a těšíme se na bohatou účast se silnou konkurencí....

A vlastně ještě jedna věc: nejlepším z ledna se budou rozdávat ceny.

Vložil: (Mis), 17. února 2011


Senioři strajkovali pro hendikepované děti

V rámci Mistrovství ČR Seniorů 2011, které se konalo ve dnech 10. - 12.02.2011, jsme připravili a organizačně zajistili charitativní akci, první svého druhu v oblasti sportovního bowlingu v ČR. Propojení seniorského bowlingu s pomocí potřebným dětem se ukázalo jako vhodné a setkalo se s pozitivní odezvou. Hlavním charitativním partnerem se stala společnost Dopravní stavby Brno, která věnovala za každý strike na tomto klání 25 Kč. K nim se přidal TACL tým z Letohradu, který přidal dalších 5 Kč za strike a navíc se i zapojili jednotlivé hráčky a hráči a přispěli na místě do charitativní kasičky. Po skončení MČR se Dopravní stavby Brno rozhodly částku za strajky ve výši přes 60.000 kč zaokrouhlit na rovných 100.000 Kč!! Výtěžek z akce tak je celkem přes 117.000 Kč. Za to patří dík všem bez výjimky...

Poděkování patří i Miss ČR 2003 paní Lucii Váchové-Křížkové, která přišla akci osobně podpořit, byla velmi milá, vstřícná a usměvavá... děkujeme!

Získané prostředky budou použity na několik akcí ve prospěch hendikepovaných dětí. O jednotlivých akcích budeme informovat.

Po dohodě s hlavními sponzory akce byly získané prostředky věnovány jednak ve prospěch hendikepovaných - nevidomých hráčů bowlingu na několika jejich akcích, například Mistrovství ČR zrakově znevýhodněných a na dalších jejich akcích a také na podporu bowlingu v řadách dětí několika tříd ZŠ, které si opakovaně zkusili, co je to bowling. Je dost možné, že některé z nich zůstanou bowlingu věrné i do budoucna. A o to nám všem vlastně šlo...

Ještě jednou děkujeme všem, kteří se aktivně zapojili a rovněž pořadateli akce - České Bowlingové Asociaci a její vstřícnosti při přípravě a realizaci na místě konání akce.

Vložil: (MiS), 14. února 2011


A jsme po premiéře Českého bowlingu....

V pondělí 24. ledna 2011 jsme zažili premiéru nejen prvního dílu Českého bowlingu, ale totální premiéru celého pořadu. Historicky tak byl odvysílán zcela první pořad magazínového typu o bowlingu. Tento krásný sport a oblíbená atraktivní zábava tak konečně získala svoji podporu, svůj pravidelný pořad.

První ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. A nutno říci, že to byly ohlasy vesměs pozitivní. Pořad se líbil a to se zase líbí nám. Protože k čemu jsou nudné zdlouhavé pořady. Chtěli jsme přinést moderní, dynamický pořad o bowlingu, který by udržel pozornost diváků. A to se nám snad podařilo. Mnoho reakcí bylo typu "To už je konec? Já myslel, že to trvalo tak 10 minut!" Skutečná délka pořadu byla 25 minut a fakt je, že to prostě šlapalo.
Musíme poděkovat nejen našim divákům za jejich pochvaly, ale především celému realizačnímu týmu a všem účinkujícím.

Budeme se snažit, aby nastoupená úroveň nejen neklesala, ale naopak stoupala. Předpoklady k tomu jsou. Tak nám, prosím, držte palce a i nadále zachovejte přízeň. Budeme se snažit vás nezklamat.

Vložil: (MiS), 27. ledna 2011


Reklamní/sponzorský prostor v Českém bowlingu na ČT4

Bowlingový speciál Český bowling má své reklamní časy. Některé z nich jsou ještě volné. Zájemci o propagaci v tomto pořadu neváhejte a napište nám. Od ledna do března 2011 platí snížené zaváděcí ceny za reklamní časy. Pomůžete sobě, pomůžete tomuto pořadu, podpoříte tak další rozvoj bowlingu v ČR. Zájemci nechť se ozvou (viz záložka Kontaky). Část příjmů z reklamních časů jde na podporu hendykepovaných dětí/hráčů bowlingu. Děkujeme!

Vložil: (MiS), 15. ledna 2011


Český bowling. To je oficiální název pořadu na ČT4.

Bowlingová premiéra, kdy bowling má poprvé ve své historii v ČR vlastní televizní pořad magazínového typu, je již jistá. Název pořadu: Český bowling. Podtitul: bowling pro každého. Průvodcem pořadem je Petr Vichnar, hvězda sportovního komentátorství v rámci České televize. Prakticky vše pro premiérový lednový díl je již natočeno. Držíme si palce, aby se to povedlo, pořad byl hezký a hlavně přitahoval nové zájemce o bowling. To je také jeho hlavní určení. A kdy že je úplně první premiéra? V pondělí 24.01.2011 ve 20:10 hod. Reprízy jsou 24.01. ve 23:40 hod, 26.01. v 15:15 hod a 27.01. v 05:45 hod.

Vložil: (MiS), 15. ledna 2011


Bowlingový tým Way 4U

Máme svůj bowlingový tým, který hraje od samého počátku existence ABL. V prvních ročnících jsme se spíše jen zúčastňovali, ale pak tým zabral a posledních 8 ročníků jsme trvale v 1. lize. Se třemi výjimkami se tým v této době vždy probojoval do celorepublikového finále. Na medaile to zatím nebylo, ale co není, může být. I v letošním ročníku jsme v celorepublikovém finále družstev, tak uvidíme, jak se zadaří. V současném složení máme tým schopný zahrát snad všude: 2 rovináři (Rathouský, Soušek) a 2 točenáři (Korecký, rain). A tak když není pro točenáře optimální mazání, nastoupí rovináři. No, uvidíme, co nám řekne Plzeňská dvanáctka dvacátého třetího října...

A ještě snad trochu z historie - kdo všechno postupně týmem Way4U (dříve RCA Research) prošel: Milan Soušek, Marie Valdhansová, Jan Valdhans, Martin Soušek, Magdalena Soušková, Andrea Böhmová, Josef Kučera, Ivo Drážný, Zdeněk Vrba, Lukáš Kocman, David Rain, David Korecký, Tomáš Rathouský. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl... :-)
A hlavně - všem děkujeme!

Vložil: (MiS), 15. ledna 2011


Nový bowlingový turnaj kategorie "A"

Od ledna 2011 rozjíždíme zcela nový bowlingový turnaj nejvyšší kategorie A podle klasifikace České Bowlingové Asociace pod názvem 123...Trn Cup 8A. Hraje se 8 (!) her americkým systémem a s posunem drah po 4 hrách. První turnaj v ČR, kde si každý může dokonce přijít k penězům za své kvalitní hry. První turnaj v ČR, v rámci kterého je oceňován také nejlepší muž (když už máme tu emancipaci...). Hraje se vždy čtvrtý čtvrtek až neděli v měsíci na centru Bowling Hall Trnová. Výsledky načítány do roční tabulky, kterou lze bodově posílit extra body ze čtvrtletních finále.

Začínáme 27.01.2011, srdečně všechny hráčky a hráče bowlingu zveme. Obsazovací listina je na www.obsazovacky.cz.

Vložil: MiS, 11. ledna 2011


Videa z bowlingu - IBL

Organizačně, scénáristicky, režijně a produkčně zajišťujeme exkluzivní videoreportáže z mezinárodní turnajové série International Bowling League na objednávku majitele turnaje - sdružení EBL. Kameru má na starost Krilie - Sports Support. Videa jsou k vidění například tady: http://www.krilie.com/video/index_final.php?detail=sb078

Zde jsou i další dvě videa z IBL, poznatelná jsou snadno podle titulní originální vizáže. Zkuste shlédnout...

Vložil: MiS, 24. listopadu 2010


Bowling má od ledna 2011 poprvé v historii svůj pravidelný pořad v televizi

Bowling byl až dosud v českých vodách mediální popelkou. S ohledem na počet lidí hrajících bowling rekreačně i výkonnostně (v ČR alespoň občas cca 20% dospělých), i na počet center a bowlingových heren všeho druhu, je to pro tuto zábavu a sport škoda. Nepříznivou situaci má za cíl změnit náš zcela nový projekt. Od ledna 2011 bude na ČT4 vysílán pravidelný měsíčník o bowlingu, každý měsíc s premiérou a několika reprízami. Pořad budeme kompletně vyrábět a produkovat my (Way 4U - Bowling Media Production). Hlavním průvodcem se stává sportovní komentátor České televize Petr Vichnar. Další aktéři jsou a ještě budou vybíráni vnitřním výběrovým řízením Way 4U. Scénář je v kostce již postaven, nicméně o jeho obsahu nechceme nyní sdělovat veřejnosti žádné podrobnosti... Pravidelný bowlingový měsíčník bude uveden živým diskuzním pořadem na ČT4 v prosinci nebo v lednu. Navíc by se měly některé zásadní bowlingové akce dostat i do výsledkového servisu ČT.

Smyslem a hlavním zaměřením měsíčníku o bowlingu je popularizace bowlingu jako takového, zvýšení návštěvností center, ještě vyšší zájem veřejnosti o amatérský a následně i výkonnostní bowling. Pořad bude přinášet populární formou vše zásadní o bowlingu, včetně třeba školy bowlingu, prezentace center, reportáže z bowlingových turnajů a soutěží, představení důležitých bowlingových subjektů, zpravodajství z dalších bowlingových a souvisejících akcí, profily nejlepších hráčů, atd. atd.

Na projektu s námi spolupracuje ČBA, jakož i další subjekty podle svého zájmu a možností. Jde také o zajímavou možnost prezentace jednotlivých subjektů, center, soutěží, turnajů, jakož i kterýchkoliv dalších vhodných subjektů v rámci tohoto pořadu na ČT a v dalších médiích. Projekt již získal některé partnery, což je z hlediska nákladů na realizaci projektu nezanedbatelné. Nicméně otázka partnerství ještě není zcela uzavřena a tak se zde naskýtá mediálně zajímavý prostor pro případné další zájemce, kteří mohou, ale nemusí být z bowlingového prostředí. Partnerství v tomto projektu není dar, ale vzájemná protislužba.

Rádi přinášíme tuto pro bowling zajímavou novinku. Jsme přesvědčeni, že projekt bowlingu jako takovému, centrům, ale i soutěžím, hráčům a zúčastněným subjektům pomůže a že se bowling dostane tam, kam patří, tedy na výsluní zájmu. Věříme (a vlastně i žádáme), že nám při realizaci projektu v terénu podle scénáristického záměru vyjdou jak centra, tak i organizátoři bowlingových soutěží, jakož i kdokoliv další, vstříc. Protože náš zájem je v dané věci společný.

Vložil: MiS, 27. října 2010


International Bowling League

Podílíme se od samého počátku na zcela novém atraktivním mezinárodním bowlingovém projektu IBL (International Bowling league). Jde o celoroční soutěž týmů v evropských zemích. V zemi se hrají 8mi členné skupiny, celkme 56 zápasů, nejlepší týmy se sjedou na evropské finále. Pro prémiový uváděcí ročník je úspěchem, že skupiny budou v cca 8 a 10 evropských zemích.
My v tomto projektu máme na starost záležitosti mediální, reklamní, image, PR a vše, co s tím souvisí. Vyvinuli jsme pro tuto soutěž logo, které (snad to nezní neskromně) považuji za jedno z nejlepší z celé oblasti bowlingu. Vyjednáváme partnery této unikátní soutěže, zajišťujeme mediální obraz a podporu.
Zahajovací den jsme natáčeli ve spolupráci s Krilií v Praze a vznikne z toho první IBL video, které bude zveřejněno. Postupně tak budeme navštěvovat další centra s videokamerou.
Jsem přesvědčen, že tento projekt je svým pojetím, originalitou a rozsáhlostí velmi životaschopný a že o něj a partnerstvím s ním bude zájem i ze strany různých prestižních firem.
Jsem rád, že na takovém projektu mohu spolupracovat od jeho samotného počátku.

Vložil: MiS, 20. září 2010Archív:
 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 |

(c) 2006 Všechna práva vyhrazena | Way 4U s.r.o.
www.way4u.cz [ login ]
created by Anything Studio